Стимулятори росту
Стимулятори росту – це специфічні ґрунтові мікроорганізми, які, разом з синтезованими ними біологічно-активними речовинами, застосовуються для забезпечення культури доступними формами азоту, фосфору та калію, а також стимуляції їх росту і розвитку, збільшення урожайності та покращення якості продукції.
Стимулятори росту сьогодні стають ефективним засобом підвищення дії мінеральних добрив, а за умов органічного виробництва їх альтернативою. Їх застосовують для збагачення ризосфери рослин корисними мікроорганізмами, які відповідають за ефективне живлення рослин поживними елементами з ґрунту. Живлення рослин залежить від того, який вид мікроорганізмів домінує в ризосфері рослин.
Живлення рослин залежить від того, який вид мікроорганізмів домінує її ризосфері. Заселяючи прикореневу зону, мікроорганізми переводять недоступні форми азоту, фосфору та калію ґрунту в доступні для рослини форми; стримують розвиток та знищують патогенну мікрофлору – збудників хвороб культури; продукують фітогормони, які безпосередньо впливають на ріст та розвиток рослин, їх стійкість до зовнішніх стресів, а отже, і на урожайність.
Вигоди від застосування біологічних добрив
- Забезпечують покращення азотного та фосфорно-калійного живлення рослин, за рахунок процесів азотфіксації та фосформобілізації.
- На 15 - 25 % підвищують коефіцієнт засвоєння поживних елементів з мінеральних добрив.
- Утворюють біологічно активні сполуки - фітобіотики, фітогормони, амінокислоти, вітаміни.
- Підвищують родючість ґрунту, оздоровлюють ґрунт.
- Підвищують врожайність та якість врожаю.
- Сприяють утилізації пестицидів, що накопичуються в ґрунті.